שאלות תשובות בנושא דוד שמש
 

שאלות ותשובות בנושא דוד שמש

דודי שמש וקולטנים על גגות הבתים הם חלק מהנוף המוכר לנו במדינת ישראל. בתים רבים משתמשים באנרגית השמש על מנת לחמם את המיםובעיקר בימים החמים. במקביל בבתים רבים עדיין קיימים גם דודי חשמל, לצד או במקום דודי השמש. מהם היתרונות של דודי השמש? האם הם יעילים רק בקיץ? במאמר זה נענה על מספר שאלות בנושא. 

מה ההבדל בין דוד שמש לדוד חשמל?

דוד חשמל זהו מתקן פשוט אשר עובד למעשה כמו קומקום חשמלי. המים אשר נמצאים בתוכו מתחממים בעזרת גוף חימום. דוד שמש לעומת זאת זה לא צורך חשמל, וכשמו כן הוא, משתמש באנרגיית סולארית, על מנת לחמם את המים. ליד דוד השמש מותקנים קולטנים, אשר קולטים את קרני השמש, וכך בעצם מחממים את המים.

 כמה זה חוסך לי?

ניתן להבין שדוד אשר לא צורך חשמל חוסך לנו כסף בחשבון החשמל, ובנוסף גם חוסך באנרגיה. אמנם עלות ההתקנה של דוד שמש וקולטנים היא לרוב יקרה יותר מהתקנה של דוד רגיל, אך זוהי השקעה אשר מחזירה את עצמה דרך חשבון החשמל. בנוסף, גם אם יש לכם כבר דוד חשמל בבית, כדאי לכם להתקין בנוסף אליו גם דוד שמש.

האם דוד שמש יעילי רק בקיץ?

רבים מהאנשים סבורים שדודי השמש יעילים רק בקיץ, אך האמת היא שבמדינת ישראל שטופת השמש, גם בימי החורף אפשר וכדאי לנצל את דודי השמש ולחסוך בחשמל ואנרגיה. על מנת להפיק את המרב יש צורך להציב את הקולטים במקום המתאים ביותר, לדאוג לניקיון שלהם מעת לעת, לנקות פעם בשנה את גוף החימום, להחליף מסננים ולבדוק את התרמוסטט.

לאיזו חברה כדאי לפנות?

בבואכם להתקין דוד שמש בביתכם אנו ממליצים לכם להתקין דוד כרומגן . כרומגן היא החברה המובילה בישראל בייצור ושיווק של דודי שמש וקולטנים, ואחת מהחברות המובילות בעולם בתחום. בכרומגן תיהנו מדוד בעל ציפוי איכותי יותר, מה שמבטיח מים נקיים ובריאים, אף לשתייה. המוצרים מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת וחסכונית יותר, תוכלו להנות מ-8 שנות אחריות על דוד השמש, והשירות שתקבלו יהיה יעיל, אמין ומקצועי.

 
 
 
המומחים

סיווגים פופולריים

כל הזכויות שמורות המומחים. ©2017
Created by RightClick