גילוי מרצון
 

חשבונות בחו"ל שלא דיווח

צריכים עוד סיבה שחובה לטפל בכספים שלכם, ואם אפשר שהשבוע הגיעה פרשיית רשימת החשבונות של הזרוע השווייצרית של בנק HSBCשל ישראלים רבים. רגע לפני שעוד כמה מאות ישראלים הבינו רגע אחד מאוחר שהם היו צריכים לפעול קצת מהר. לעשות מרצונם הליך גילוי מרצון ע"י עו"ד מומחה בהליך

אם יש משהו שאנו לומדים מההליך האחרון, הוא שבסופו כל החשבונות בחו"ל ייחשפו, ועדיף להתוודות וללכת לעו"ד לפתח בהליך גילוי מרצון מטעמכם מאשר שיתפסו אותך על חם,על ידי רשויות  ויהיה יותר מסוכן גם יפתח תיק פלילי וגם חיוב במס ללא כל התחשבות ואם יש למישהו חשבון חבוי איפשהו - כנראה שבסופו של דבר יעלו עליו.

גילוי מרצון לרשות המיסים

הטענה המרכזית היום היא שהשד לא כזה נורא: הרי מאז 2003 הכספים המוחזקים בחו"ל שחייבים במס הם רק כספי תשואה. דוגמא: מי שהחזיק כסף בחו"ל ישלם רק על הריבית שעשה, ולא על הקרן המקורית - הכסף שהגיע לחשבון ההשקעה במקור. אלה סכומים הרבה יותר קטנים, ואם נתפסתם עם חשבון בחו"ל בלי שעשיתם גילוי מרצון - מקסימום תשלמו קצת על הריבית, ונגמר הסיפור.

התאוריה שיש לה בדרך-כלל מעט קשר למציאות. מי שייקלע למצב הזה יגלה כי רשות המסים מבקשת עוד דבר קטן: הוכחה על מקור הקרן. כלומר, בוודאי שהם משוכנעים שהכסף נקי, ולבן, ודווח כחוק. עכשיו רק תוכיח, בבקשה. וזה, מתברר, כבר סיפור הרבה יותר קשה לעמוד לבד לפני רשות המיסים בשביל זה אתם צריכים עו"ד ורו"ח מומחים שיוציאו אותכם מכל הליך גילוי מרצון כל מי שנתפס על-ידי הרשויות ולא יצליח להוכיח את מקור הקרן, יגלה שהמדינה נקמנית ולא כדאי לכם פעם, לפני שמבצעים של הגילוי מרצון, הרשויות היו נחמדות יחסית. היום הרשות המיסים כבר נותנים צ'אנס לאזרחים להתוודות בעצמם עם תוכניות נדיבות ורחומות מאוד, ואם אזרח בחר להמשיך להסתיר מהרשויות יראו לו כמה עמוק הן יכולות לשלוח את היד לתוך הכיס שלו, הרשויות יעשו הכול כדי לגבות מס מקסמלית וידרשו למסות חלקים גדולים ככל האפשר גם מהקרן, ועל זה יוסיפו דובדבן לקצפת בדמות ריבית והצמדה לתשלום המסים. אלה כבר סכומים גדולים בהרבה, שיכאבו מאד לכם.

 
 
 
המומחים

סיווגים פופולריים

כל הזכויות שמורות המומחים. ©2017
Created by RightClick